Teknik Destek Opel Corsa C Devirdaim Değişimi ve Triger Macerası

• Konbuyu başlatan TestVacuous
  • Başlangıç tarihi
T

TestVacuous

Üye
Selam herkese. Biraz evvel Opel Corsa C 1.2 twinport aracımda büyük bir sorunla karşılaştım, sanırım devirdaim pompasını bozdum. Motorun V kayışı bölgesinden su sızdırıyor. Kötü bir zamanlama oldu çünkü bugün sanayi kapalı. Bir çaresizlik içinde ustamı aradım, o da bana triger zincirinin de sökülmesi gerektiğini ve işimin biraz uzayacağını söyledi. Ancak ben bu işlemin gerçekten gerekli olup olmadığını anlamadım. Bu konuda tecrübesi olan veya benzer bir durumdan geçen var mı? Gerçekten devirdaim pompasına ulaşmak için triger zincirini sökmek şart mı yoksa usta işini kolaylaştırmak mı istiyor? Ayrıca hangi marka devirdaim pompası önerirsiniz? Tavsiyeleriniz ve önerileriniz benim için çok değerli olacak.

Ustalar bazen işi biraz uzatmak isteyebilir, ama genelde trigeri sökmek devirdaim pompasına ulaşmak için gereklidir. Mümkünse orijinal parça tercih edilmeli, kaliteli markaların ürünlerine yönelmek önemli.

Ustanın işi biraz uzatarak masrafı artırabileceğini düşünüyorsan bir başka görüş almanda fayda var. Genellikle trigeri sökmek devirdaim pompasına ulaşmak için önemlidir. Orijinal parça tercihi yaparak kaliteli markaların ürünlerine yönelsek iyi olur.

Geri