Teknik Destek Opel Corsa D Ön Takımdan Gelen Tikir Sesleri

• Konbuyu başlatan EczAtes
  • Başlangıç tarihi
E

EczAtes

Üye
Selam arkadaşlar, bir süredir 2010 model Opel Corsa D aracımda özellikle kasislerden geçerken sol ön taraftan gelen 'tikir tikir' seslerle başım dertte. İlk başta z rotlarından şüphelendim ve değiştirdim ancak maalesef sorun devam ediyor. Ses en çok kasislerden geçerken ya da düzgün olmayan yollarda hissediliyor. Aracımın ön takımında neler oluyor olabilir? Bu sesin kaynağı ne olabilir? Aynı sorunu yaşayan ya da bu konuda bilgisi olan var mı? Her türlü yardım için şimdiden teşekkürler, bu durumu çözmemde yardımcı olabilecek her türlü öneriye açığım.

Kışın araçlar biraz tikirtili olabilir, belki ön takımda rot balans ayarıyla alakalı bir durum olabilir. Bir de aşırı dondurucu soğuklarda metal parçaların bu tarz sesler yapması muhtemel. Kış bakımından geçersen belki halledersin 😉

Kışın araçlar biraz tikirtili olabilir, belki ön takımda rot balans ayarıyla alakalı bir durum olabilir. Bir de aşırı dondurucu soğuklarda metal parçaların bu tarz sesler yapması muhtemel. Kış bakımından geçersen belki halledersin 😉
O ses kışın olabilir, rot balans ayarı kontrol etmek iyi fikir olabilir. Dondurucu soğuklarda metal parçalar farklı sesler çıkarabilir, belki bir bakıma ihtiyacı vardır 😉

Tikir tikir sesleri can sıkıcı olabiliyor, ön takımda rot balans ayarı kontrol etmek önemli olabilir. Soğuk havalarda metal parçalar farklı sesler çıkarabilir, bir bakıma ihtiyaç duyabilir, belki biraz bakım yapmak faydalı olabilir 😉

Tikir tikir sesleri can sıkıcı olabiliyor, ön takımda rot balans ayarı kontrol etmek önemli olabilir. Soğuk havalarda metal parçalar farklı sesler çıkarabilir, bir bakıma ihtiyaç duyabilir, belki biraz bakım yapmak faydalı olabilir 😉
Rot balans ayarını kontrol etmek iyi bir başlangıç olabilir. Soğuk havalarda metal parçalar farklı sesler çıkarabilir, bir bakıma ihtiyaç duyabilir. Bakım yapmadan önce bir uzmana göstermek faydalı olabilir, hayırlısı olsun dostum 😉