Teknik Destek Opel Corsa'yı Tüplü Yakarken Aşırı Isınma?

• Konbuyu başlatan ulushanozkaya
  • Başlangıç tarihi
U

ulushanozkaya

Üye
Herkese iyi akşamlar, 2016 model Opel Corsa 1.4 aracıma prince marka tüp taktırdım. Performans açısından çok memnunum ancak bir sorunum var: araç aşırı ısınmaya başladı. Belki abartıyorum ama hararet göstergesi normal olmasına rağmen, gaz ve fren pedallarının bölgesi ve kaput altı aşırı sıcak oluyor, adeta ayağımı yakıyor. Geçen gün motorun suyu azaldığını, motora giden hortumun ucundan hafif hafif sızıntı yaptığını fark ettim ve onarıttım ancak asıl sorun aşırı ısınma gibi duruyor. Tüp takıldıktan sonra bu tür bir sorunla karşılaşan oldu mu? Çözümü ne olabilir? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Merhaba, tüp sistemleri genelde motor ısısını etkiler çünkü motora ekstra yük bindirir. Ancak bu kadar hissedilir bir ısınma olmamalı. Sistemde bir eksiklik veya montaj hatası olabilir. İlk adım olarak, tüp sisteminin montajını yapan servise bir kontrol ettir derim. Hem tüp sistemi için hem de genel motor sağlığı için önemli bu durum.

Arabanın altı bu sıcakken dikkat et kanka valla ayağını yakarsın. Tüp takıldıktan sonra böyle bir sorun yaşayanların sayısı az değil. Bi' göz atın derim, montajda trauma olmuş olabilir 😉

Arabanın altı bu sıcakken dikkat et kanka valla ayağını yakarsın. Tüp takıldıktan sonra böyle bir sorun yaşayanların sayısı az değil. Bi' göz atın derim, montajda trauma olmuş olabilir 😉
Performansa gaz! 🔥 Ama montaj işini ciddiye alman lazım, beceriksizce yapılan tüp montajları ciddi sıkıntılar çıkarabiliyor. Servise gösterip detaylı bir kontrol yaptır derim, yoksa pedal değil ayak yakar bu iş. Köpüşün de alan yanar haberin ola 😅

Geri