Teknik Destek Opel Mokka 4x4 ESP Dyno Testi Hüsranı

• Konbuyu başlatan orhanyildirimmm
  • Başlangıç tarihi
O

orhanyildirimmm

Üye
Selamlar, 2012 Opel Mokka 1.4 4x4 modelimi satmayı düşünüyorum ve bunun için bir expertiz firmasına götürdüm. Aracımı dyno testine soktular ve işler garip bir hal aldı. Motor %60 güçteyken, firmanın ESP'yi kapatacağıma yönelik bir talebi oldu ve ben bunu yapamadığımız için testin sonucunun yanlış çıktığını iddia ettiler. Aracın 4x4 oluşu ve bu ESP meselesi hakkında ayrıntılı bilgiye ihtiyacım var. ESP'yi kapatmanın bir yolu var mı, yoksa bu durum testin yanlış sonuçlanmasına mı yol açıyor? Bu konuda deneyimi olan veya bilgisi olan var mı? ESP kapatma işlemi nasıl yapılır, ya da bu durumda ne yapmamız gerekiyor? İlk defa başıma böyle bir şey geldiği için kafam oldukça karışık.

ESP sistemi, genellikle aracın kararlılığını artıran bir güvenlik özelliğidir ve sürüş esnasında devre dışı bırakılması önerilmez. Ancak, test sırasında devre dışı bırakılması doğru sonuçlar almamanıza sebep olabilir. Testi farklı bir yerde tekrar ettirerek doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. ESP'nin kapatılması genellikle sürücü müdahalesiyle yapılmaz, aracın teknik servisine danışmanız faydalı olabilir.

ESP sistemi aracın kararlılığını artıran bir güvenlik özelliğidir, test sırasında devre dışı bırakılması doğru sonuçlar almanıza engel olabilir. Farklı bir yerde test ettirerek sorunu çözebilirsiniz, ESP'nin kapatılması genellikle sürücü müdahalesiyle yapılmaz, teknik servise danışmanız daha faydalı olacaktır.

ESP sistemi aracın kararlılığını artıran bir güvenlik özelliğidir, test sırasında devre dışı bırakılması doğru sonuçlar almanıza engel olabilir. Farklı bir yerde test ettirerek sorunu çözebilirsiniz, ESP'nin kapatılması genellikle sürücü müdahalesiyle yapılmaz, teknik servise danışmanız daha faydalı olacaktır.
Dediğiniz gibi, ESP kapatılması her araçta sürücü tarafından yapılamayabilir. Bunu yapabilmek için en sağlıklı yöntem teknik servise danışmak. Ancak, farklı bir expertiz firmasıyla görüşmenizi de öneririm, bazı firmalar bu tür araçların testlerini daha deneyimli yapabiliyor.

Geri