Soru Opel Mokka Arka Dingil Çatlağı Hakkında

• Konbuyu başlatan shaylaman
  • Başlangıç tarihi
Soru
S

shaylaman

Üye
Arkadaşlar selam, geçenlerde büyük bir kaza atlattım ve Allah'tan bir şeyim yok. Ancak aracıma detaylı baktığımda Opel Mokka'mın arka dingilinde çatlak olduğunu fark ettim. Şimdi karar vermem gerekiyor, dingili tamir ettirmeli miyim yoksa değiştirmeli miyim? Orjinal sıfır dingilin fiyatı 6.000 TL, ikinci el çıkma dingil 2.500 TL ve tamir fiyatı ise yaklaşık 1.000 TL çıkıyor. Bu konuda tecrübesi olan var mı, öneriniz nedir? Tamir ettirsek bile ileride sorun çıkarma ihtimali var mı, yoksa bir defaya mahsus yüksek bir maliyetle de olsa dingili değiştirmek daha mı mantıklı olur? Karar vermeden önce fikirlerinizi almak istedim.

Dostum dingildeki çatlak ciddi bir mesele, güvenlik için tamir ettirmek yerine direk değiştirmeni öneririm. Hem güvenliğin için hem de ileride sıkıntı çıkarmaması açısından daha mantıklı olur.

Dostum dingildeki çatlak ciddi bir mesele, güvenlik için tamir ettirmek yerine direk değiştirmeni öneririm. Hem güvenliğin için hem de ileride sıkıntı çıkarmaması açısından daha mantıklı olur.
Arka dingilde çatlak büyük bir risk oluşturabilir, güvenliğiniz ön planda tutulmalı. Tamir yerine değiştirmeniz daha sağlıklı olabilir. Bir kez yüksek maliyetle değiştirerek ileride sorun yaşamazsınız.