Teknik Destek Opel Mokka Otomatik Vites Mandalında Sorun

• Konbuyu başlatan serkanozates
  • Başlangıç tarihi
S

serkanozates

Üye
Selam arkadaşlar. Benim 2014 model 1.4 turbo otomatik Opel Mokka'm var. Dün akşam herhangi bir problem olmadan otoparka park ettim. Ancak bu sabah geldiğimde, aracı P (park) modundayken hareket ettirmeye çalıştığımızda vites mandalı hareket etmedi, yani kilitlenmiş gibi. Anahtarı çevirdim, motor çalıştı fakat vitesi D'ye (drive) ya da R'ye (reverse) almak istediğimde vites mandalı sıkışmış vaziyette kaldı. Acaba bu sorunu daha önce yaşayan oldu mu? Veya bu sorun için ne yapılabilir? Her türlü öneriye açığım, çünkü arabamı şu an hareket ettiremiyorum ve oldukça mağdur durumdayım. Tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Aracınızın vites mandalında kilitlenme sorunuyla karşılaşan birçok kişi var, benzer sorunlar genellikle vites kilidi sorunundan kaynaklanıyor. Bu durumu çözmek için anahtarı kontakta takılı bir şekilde ve freni sıkarak birkaç kez direksiyonu en uç noktalara kırmızıya çevirip çevirerek vites kolunu oynatabilirsiniz. Eğer bu işlem sorunu çözmezse, en azından aracınızı hareket ettirmenizi sağlayacak bir çözüm için uzman bir servise danışmanızda fayda var.