Teknik Destek Opel Mokka X ve Nox Sensörü Can Sıkıyor

• Konbuyu başlatan WELLDONE
  • Başlangıç tarihi
W

WELLDONE

Üye
Selamlar, 2019 model Opel Mokka X sahibiyim ve aracımı aldığımdan bu yana 25.000 km'de bir motor arıza ışığım yanıyor. İlkinde servis garantiden her iki Nox sensörünü de değiştirdi. Ancak 6 ay geçmeden yine aynı problem baş gösterdi. Aracımda AdBlue da var ve bu durum aracın çekişinde ya da performansında herhangi bir eksilme yapmıyor ama moral bozucu oluyor. Kronik bir sorun mu bu, yoksa bu sorunu kalıcı olarak çözecek bir yöntem var mı? Özellikle P11DC Nox sensörü konum 2’ye geçince (konum 1 de değiştirilmişti) tekrar problem yaşamaya başladım. Benzer sorunlar yaşayanlar veya bu konuda bilgisi olanlar varsa paylaşırsa çok sevinirim. Her yıl motor arıza lambasıyla uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Bazı modellerde ne yazık ki bu tarz kronik problemler olabiliyor. Ancak, Nox sensörülerin bu kadar sık değişmesi normal değil. Birkaç farklı Opel yetkili servisiyle görüş, sorunun alternatif bir çözümü olup olmadığını öğrenmeye çalış. Servis dışında bu işin ehli, bilgili bir mekanik de yardımcı olabilir belki. Herkesin çözümü aynı yerde aramadığı için farklı tecrübeler farklı çözümler sunabilir. Ayrıca, bu sorun için forumlar, gruplar gibi topluluklardan da yardım alabilirsin. İyi şanslar!

Nox sensörü sorunu can sıkıcı olabiliyor gerçekten. Farklı servislerle görüşmek ve bilgili mekaniklere danışmak faydalı olabilir. Aynı sorunu yaşayanlarla deneyimlerinizi paylaşarak yeni çözüm yolları da öğrenebilirsiniz. Umuyorum kalıcı bir çözüm bulursunuz!

Birçok Opel Mokka X sahibi aynı Nox sensörü sorununu yaşıyor, can sıkıcı gerçekten. Farklı servislerle konuşup bilgi alabilir, deneyimlerinizi paylaşarak yeni çözüm yolları keşfedebilirsiniz. Umarım sorununuza kalıcı bir çözüm bulabilirsiniz.

Geri