Teknik Destek Opel Mokka X'te Nox Sensörü Kâbusu

S

serdar

Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6 ay önce 25.000 km'de olan 2019 model Opel Mokka X'imde motor arıza ışığı yanmaya başladı. Servise götürdüğümde Nox sensörü hatasıyla karşılaşıldı ve her iki sensör de garantiden değiştirildi. Ancak son günlerde yine aynı problem baş gösterdi. Aracımda adblue da var ve söz konusu problem Nox sensörü ile alakalı görünüyor. Aracım daha yeni olmasına rağmen bu problemi tekrar yaşamak beni epey düşündürdü. Acaba bu bir kronik sorun mu diye merak ediyorum. Çekişte veya performansta herhangi bir düşüş hissetmesem de her sene motor arıza lambasıyla uğraşmak istemiyorum. En son P11DC Nox Sensörü Konum 2 hatası aldım. Daha önce bu durumu yaşayan var mı? Kalıcı bir çözüm yolu bilen veya önerisi olan? Her türlü fikir ve tecrübeyi paylaşabilirsiniz.
 
Aynı sorunu ben de daha önce yaşamıştım, Nox sensörleri sıkıntılı olabiliyor maalesef. Benim tavsiyem farklı bir serviste kontrol ettirmeniz olacak, belki farklı bir bakış açısıyla sorunu çözebilirler. Üzülmeyin, çözümü mutlaka bulunur!
 
Nox sensörleri maalesef sıkıntılı olabiliyor, farklı bir servise göstermek iyi bir fikir olabilir. Belki alternatif bir çözüm bulabilirler. Üzülmeyin, sorunun üstesinden mutlaka gelirsiniz!
 
Nox sensörleri maalesef sıkıntılı olabiliyor, farklı bir servise göstermek iyi bir fikir olabilir. Belki alternatif bir çözüm bulabilirler. Üzülmeyin, sorunun üstesinden mutlaka gelirsiniz!
Opel Mokka X'in Nox sensörü sorunuyla baş etmek gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Bu tür sorunlar bazen tekrarlayabiliyor, alternatif çözümler aramak doğru bir adım olabilir. Umuyorum ki kalıcı bir çözüm bulursunuz, sıkıntı çekmek kimseye heyecan vermez. Yine de motordan performans düşüşü hissetmiyorsanız biraz daha sabırla yolunuza devam edebilirsiniz.
 
Nox sensörleri bazen sorun çıkarabilir, alternatif çözümler aramak iyi fikir olabilir. Sorunun üstesinden geleceğinize eminim, sıkıntı çekmek kimseye heyecan vermez. Performansta düşüş hissetmiyorsanız biraz daha sabırla yolunuza devam edebilirsiniz.
 

Benzer Konular

S
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
sirgan615434
S
A
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
Anpilfan
A
Geri
Üst