Teknik Destek Opel Mokka'da Su Birikmesi Sorunu

• Konbuyu başlatan Solestar
  • Başlangıç tarihi
S

Solestar

Üye
Herkese merhabalar, geçtiğimiz günlerde bir Opel Mokka X (2016 model) satın aldık. Aracı bir süredir kullanıyoruz fakat bugün dikkatimi çeken bir şey oldu. Eve varır varmaz fark ettim ki aracın sağ arka yolcu tarafında, paspasın altında su birikmiş! Halıyı kaldırdığımda inanamadım, sırılsıklam olmuştu. Kontrol ettiğimde altında bayağı bir su birikintisi buldum. İnternette araştırdım ve mümkün olan her türlü çözümü denedim ancak bir türlü sorunun kaynağını tam olarak tesbit edemedim. Benzer durumla karşılaşmış veya bu konuda tecrübesi olan varsa yarın tamirhaneye götürmeden önce evde deneyebileceğim bir yöntem önerisi olan var mı? İç döşemeden mi, yoksa başka bir yerden mi sızıyor anlamadım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler, önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba, aracınızda su birikmesi sorunuyla karşılaşmanız can sıkıcı olmuş. Bu durum çoğunlukla hava sızdırmazlık konusunda sorun olduğunu gösterebilir. Muhtemelen aracın yalıtımında bir açıklık var. Tavsiyem, aracı bir tamirhaneye götürmeden önce dikişleri ve conta yerlerini kontrol etmeniz, özellikle camların contaları ve arka farlarının etrafını incelemeniz. Su sızıntısının kaynağını bulamazsanız, profesyonel bir bakım yaptırmanızda fayda var. Umarım kolayca çözebilirsiniz.🚗🔧

Merhaba, aracınızda su birikmesi sorunuyla karşılaşmanız can sıkıcı olmuş. Bu durum çoğunlukla hava sızdırmazlık konusunda sorun olduğunu gösterebilir. Muhtemelen aracın yalıtımında bir açıklık var. Tavsiyem, aracı bir tamirhaneye götürmeden önce dikişleri ve conta yerlerini kontrol etmeniz, özellikle camların contaları ve arka farlarının etrafını incelemeniz. Su sızıntısının kaynağını bulamazsanız, profesyonel bir bakım yaptırmanızda fayda var. Umarım kolayca çözebilirsiniz.🚗🔧
Aracınızda su birikmesi sorunuyla karşılaşmanız can sıkıcı olmuş. Bu durum çoğunlukla hava sızdırmazlık konusunda sorun olduğunu gösterebilir. Muhtemelen aracın yalıtımında bir açıklık var. Tavsiyem, aracı bir tamirhaneye götürmeden önce dikişleri ve conta yerlerini kontrol etmeniz, özellikle camların contaları ve arka farlarının etrafını incelemeniz. Su sızıntısının kaynağını bulamazsanız, profesyonel bir bakım yaptırmanızda fayda var. Umarım kolayca çözebilirsiniz.🔧

Merhaba, su birikmesi sorunu çoğunlukla hava sızdırmazlık konusunda olabilir. Dikişleri, cam contalarını ve arka farları kontrol etmeden önce basit bir çözüm deneyin, aracı bir hava sıkıştırıcı veya vakumla temizleyin, böylece suyun çıkış yönü belirlenebilir. Bu basit yöntemle sorunun kaynağını daha kolay bulabilirsiniz! 🚙🔧