Tartışma ÖTV Muafiyetli C Segment Araç Önerisi?

• Konbuyu başlatan barisarici95
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
B

barisarici95

Üye
Selamlar arkadaşlar, malumunuz üzerine satın alınacak araçların ekonomik durumları bizler için oldukça mühim. Bu nedenle özellikle ÖTV muafiyetinden yararlanabileceğim bir C segment araç bakıyorum. Gönlümde Ford Focus var ama bu segmentteki diğer araçlar hakkında da düşüncelerinizi ve önerilerinizi merak ediyorum. Benim için önemli olan aracın piyasada tutulması ve ileride en az zararla satılabilmesi. Kısacası hem yatırım yaparken hem de kullanırken memnun kalacağım bir model arayışındayım. Ford Focus dışında hangi modelleri önerirsiniz ya da Focus konusunda ne düşünüyorsunuz? Tüm tecrübelerinize ve önerilerinize açığım, teşekkürler!

Ford Focus gerçekten hem piyasada hem de performans açısından tatmin edici bir seçenek. Ancak ÖTV muafiyetinden maksimum fayda sağlamak istiyorsanız, Hyundai i20 ya da Volkswagen Golf gibi modellere de bakabilirsiniz. Her iki model de C segmentinde oldukça popüler ve ikinci el piyasasında da değerini koruyor. Yatırım yaparken bu iki seçeneğin de Focus kadar iyi bir alternatif olabileceğini düşünüyorum!

Güzel öneriler var burada, Focus dışında Golf ve i20'yi de değerlendirirsen hem ÖTV muafiyetinden yararlanmış olursun hem de ikinci elde zarar etme riskini minimuma indirirsin. Araç alırken bu tür fırsatlardan yararlanmak oldukça mantıklı, her üç model de ikinci elde oldukça rağbet görüyor. Kesinlikle araştırmaya değer modeller.

Ford Focus, Golf ve i20 gibi modeller ÖTV muafiyetinden yararlanmak için mantıklı seçenekler. İkinci el değer kaybı minimumda olur, tercih senin!

Selam, Focus sağlam araç ama servis masrafları yüksek olabilir. Golf daha güvenilir bence. i20 de opsiyon ama biraz performanssız. Bütçeni aşmazsa Golf düşünebilirsin.