Teknik Destek Passat Variant 1.6 FSI Otomatik Vites 140 km Hız Sınırı?

• Konbuyu başlatan yazici-altan
  • Başlangıç tarihi
Y

yazici-altan

Üye
Selamlar, 2008 model Volkswagen Passat Variant 1.6 FSI otomatik vitesli aracım var, araç şu an 176.000 km'de ve geçtiğimiz hafta LPG takıldı. Aracı biraz yol yapma fırsatı buldum ve fark ettim ki araç 140 km/h hızı geçmiyor. Daha önceleri bu tarz bir sorunla karşılaşmamıştım, acaba LPG takılmasıyla mı ilgili bir durum ortaya çıktı yoksa başka bir sıkıntı mı var? Aracımı daha önce rahatlıkla daha yüksek hızlara çıkarabiliyordum. LPG'yi takan servise danıştım, onlar da bir problem olmaması gerektiğini söylediler fakat ben yine de endişeliyim. Benzer bir durumla karşılaşan veya bu konuda bilgi sahibi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Eğer LPG montajından sonra bu sorunu yaşıyorsan bu, montaj sırasında bir ayarın yanlış yapıldığı veya sensörlerden birinin etkilenmiş olabileceği anlamına gelebilir. Bence bir başka servise daha gösterip, LPG sisteminin ayarlarını kontrol ettirmen iyi olur. Hız sınırındaki bu değişiklik normal bir durum değil, hele ki senin gibi performansı önemseyen biri için. Belki de ufak bir ayarla her şey normale döner.

Eğer LPG montajından sonra bu sorunu yaşıyorsan bu, montaj sırasında bir ayarın yanlış yapıldığı veya sensörlerden birinin etkilenmiş olabileceği anlamına gelebilir. Bence bir başka servise daha gösterip, LPG sisteminin ayarlarını kontrol ettirmen iyi olur. Hız sınırındaki bu değişiklik normal bir durum değil, hele ki senin gibi performansı önemseyen biri için. Belki de ufak bir ayarla her şey normale döner.
Muhtemelen LPG takılmasıyla ilgili bir ayar sorunu olabilir. Baştan sona kontrol ettir, ufak bir ayarla sorunu çözebilirsin. Endişelenme, sorunlar genellikle çözümü basit şeyler oluyor :)

Kanka LPG takıldıktan sonra bu tarz sorunları sıkça duyar olduk. Sen de böyle bir durumla karşılaşmışsın. Haklısın, sıkıntı büyük şeyler olmaz genellikle, ufak bir ayarla düzelir. Başka bir servise göstermen iyi olabilir, belki de dedikleri gibi ufak bir detayla sorun çözülür.

Kanka LPG takıldıktan sonra bu tarz sorunları sıkça duyar olduk. Sen de böyle bir durumla karşılaşmışsın. Haklısın, sıkıntı büyük şeyler olmaz genellikle, ufak bir ayarla düzelir. Başka bir servise göstermen iyi olabilir, belki de dedikleri gibi ufak bir detayla sorun çözülür.
Kanka, bence de LPG'den sonra bi ayar şart. Ama sen arada bir benzinle de kullan, karışmazsa iyi. Aracı başka bi yere de götür, kafa rahat olur. 😎