Teknik Destek Peugeot 3008'de Egsoz Emisyon Arızası

• Konbuyu başlatan edagidir
  • Başlangıç tarihi
E

edagidir

Üye
Arkadaşlar merhabalar, benim 2010 model Peugeot 3008 aracım var ve tam tatildeyken 110.000 km'de bir problemle karşılaştım. Arabayı sürerken motor ışığım yandı ve ekrana 'Egsoz Emisyon Sistem Arızası' uyarısı geldi. Böyle bir durumla ilk defa karşılaşıyorum ve tatilin ortasında böyle bir problem yaşamak oldukça can sıkıcı oldu. En yakın oto pratik garajına gittim ama tatil yoğunluğu nedeniyle usta tam olarak ne olduğuna bakamadan kaba bir kontrol yaptı sadece. Ben de eve dönünceye kadar aracı kullanmaya devam etmek zorunda kaldım. Bu hatayı daha önce yaşayan veya konu hakkında fikri olan var mı? Ne yapmam gerekiyor, ciddi bir problem mi? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Merhaba, egzoz emisyonu arızası genellikle egzoz sistemi veya egzoz gazı sensörü ile ilgili olabilir. Uzmana gidip detaylı bir kontrol yaptırmanızı öneririm, sorun küçük bir şey olabilir. Arabayı kullanmaya devam etmek tehlikeli olabilir, bir an önce çözüm bulmanızda fayda var. İyi şanslar!

Aracın sıkıntısı da tatilde kaçamak yapmış gibi. Egsoz emisyon arızası sinir bozucu olabilir, aceleyle çözüm bulmak en iyisi. Ustanın detaylı kontrol yapması şart!