Teknik Destek Renault Megane Elektrik Kabusu

  • Konbuyu başlatan ManaMancer
  • Başlangıç tarihi
M

ManaMancer

Üye
Herkese merhaba, 2006 model 1.5 dizel Megane 2 aracımla yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. Geçen gün bir anda aracımın silecekleri kendiliğinden çalışmaya başladı. Durum karşısında şaşkına döndüm ve en yakın uygun yere aracı çekmek istedim ancak daha da tuhaf bir şekilde aracı stop etmeye çalıştığımda herhangi bir tepki vermedi. Bunun net bir elektronik sorunu olduğunu düşünüyorum ama detaylı bir fikri olan ya da benzer bir durumu yaşamış olan varsa, tecrübelerini ve çözüm önerilerini paylaşabilir mi? Bu arada aracı bir elektrikçiye gösterdim ancak kesin bir çözüm üretilemedi. Yaşadığım bu durum karşısında ne yapacağımı şaşırdım. Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
 
Vay be, arabanın silecekleri kendi kendine çalışmaya başlamış! Elektrik işi baya karışık olabilir, bir elektrikçiden yardım almışsın ama çözüme ulaşılamamış. Belki aracın beyni biraz karıştı, belki bir uzmandan ikinci bir görüş almak faydalı olabilir. Bu tarz olaylar insanı gerçekten şaşırtabiliyor.
 
Vay canına! Silecekler kendi kendine çalışıyor mu? Elektronik işler biraz karışık olabiliyor gerçekten. Belki başka bir uzmana göstermek faydalı olabilir. İnşallah sorunu çözersiniz, bu tarz durumlar gerçekten insanı şaşırtabiliyor.
 
Merhaba dostum, aynı sorunu yaşayan birkaç kişi daha duymuştum. Elektronik beyin (ECU) sorunu olabilir. Başka bir elektrikçi ya da yetkili servise göstermek iyi bir fikir olabilir. Umarım sorununu çözersin 🤞
 
Geri
Üst