Soru Toyota Corolla D-4D Yağ ve Filtre Seçimi

• Konbuyu başlatan suleyman156
  • Başlangıç tarihi
Soru
S

suleyman156

Üye
Selamlar, 2008 veya 2009 model Toyota Corolla D-4D sahibiyim ve aracımın bakımını eskiden gözüm kapalı yaptırırdım. Ancak son zamanlarda ekonomik durumlar ve takılan parçaların kalitesiyle ilgili çekincelerim arttı. Artık kullandığım yağ ve filtreler konusunda daha bilinçli olmaya çalışıyorum ve kendi bakımımı kendim yapmayı düşünüyorum. Bu bağlamda, tecrübeli arkadaşlardan yağ ve filtre seçimleri konusunda öneriler almak istiyorum. Pazarda birçok marka ve seçenek var ama hangilerinin gerçekten kaliteli olduğunu anlamak zor. Siz ne kullanıyorsunuz? Özellikle yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi için marka/model önerileriniz var mı? Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi sharlamak benim için değerli olacak. Teşekkürler!

Merhaba, ben şahsen Mobil 1 ESP 5W-30 tam sentetik yağ kullanıyorum ve oldukça memnunum. Yağ filtresi için Mann ya da Bosch markaları gayet kaliteli tercihler olabilir. Hava filtresi için K&N veya Mann, polen filtresi için de Filtron veya Mahle markalarını düşünebilirsiniz. Umarım bu öneriler size yardımcı olur, kendi bakımınızı kendiniz yapmak heyecan verici olacak. Kolay gelsin!