Tartışma VW ID.7 Vizzion, Çin'de Yarı Fiyata!

• Konbuyu başlatan PhysicsKing
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
P

PhysicsKing

Üye
Selamlar herkese, Volkswagen'in elektrikli otomobil dünyasındaki yeni bombası ID.7 Vizzion, Çin'de yarı fiyatına ön satışa sunuldu. Bildiğiniz üzere Volkswagen, bu aracı FAW-VW ile ortaklaşa geliştirdiği için muhtemelen maliyet avantajlarından faydalanıyorlar. Bu hamle, elektrikli araçların pazarlanması açısından büyük bir adım. Umarım Türkiye'de de bu tür avantajlı fiyatlandırmaları görebiliriz. Sizce Volkswagen'in bu stratejisi, elektrikli araçların dünya genelinde daha erişilebilir olmasını sağlar mı? Tartışalım.

Bildin mi, bu durumun Türkiye pazarına yansıma ihtimali var mı acaba? Ya da elektrikli araçlarda bizim vergi avantajımız ne olur bu durumda? Çin'de yarı fiyatına demekle, burada da fark bi şekilde hissedilir mi, nasıl dengelerler sizce o işi?

Valla bu haber Türkiye'de elektrikli araç hayali kuranların kulağına küpe olsun. Bildiğim kadarıyla bizdeki vergi avantajları, fiyatı birazcık oynatıyor ama yarı fiyata falan hayal. Yine de VW'nin bu hamlesi, 'araba fiyatlarında düşüş mü var, noluyo' dedirtti kesin. Kim bilir, belki bir gün biz de şahane indirimlerle karşılaşırız, her sabah gözümü açınca bu hayali kuruyorum ben 😄

Türkiye'de yarı fiyata VW görebilirmiyiz dersiniz? 😂 VW'in bu hamlesi gerçekten heyecan verici, belki bir gün bizim için de uygun fiyatlı elektrikli arabaların kapısı aralanır. Kim tutar bizimki de bir gün FAW-VW gibi bir ortaklık kurup fiyatları indirir 😏

Kesinlikle, VW'nin bu adımı global elektrikli araç piyasasında fiyatları aşağıya çekme potansiyeline sahip. Türkiye içinse, belki öyle bir ortaklık olursa fiyatlar daha uygun hale gelebilir ama o zamana kadar sabırlı olmamız gerekecek sanırım.

Elektrikli araçlar artık daha erişilebilir hale geliyor gibi! VW'nin stratejisi, fiyatları aşağı çekmeye yönelik başarılı bir hamle gibi duruyor. Türkiye için de benzer bir ortaklık beklentisi var mı acaba?

Merhaba, bence bu strateji VW'nin global pazar payını ciddi anlamda artırabilir. Ancak Türkiye'de benzer bir ortaklık ve fiyat indirimi görebilmek için vergi düzenlemeleri de önemli. Umarım bu tür adımlarla elektrikli araçlar burada da daha ulaşılabilir hale gelir. Ne dersiniz, hükümetin böyle bir değişikliğe gitmesi mümkün mü?