Teknik Destek Yeni Aldığım ES7'de Şaşırtıcı Problemler

S

SOZERI

Üye
Herkese merhaba, foruma yeni katıldım ve sizlerle bir deneyimimi paylaşmak, biraz da yardım almak istiyorum. Yaklaşık iki-üç gün önce 2004 model Honda Civic ES7 otomatik bir araç satın aldım ve aracımın birkaç problemi var, belki benzer tecrübelere sahip arkadaşlar yardımcı olabilir. İşte yaşadığım sorunlar:

- Aracı R konumuna aldığımda titreyerek ilerliyor ve frene bastığımda araç silkelenerek stop ediyor.

- D konumundayken de frene bastığımda benzer bir titremeyle rölanti düşüyor ve araç stop etmeye zorlanıyor. D1-D3'te de bu sorun var ama D ve R kadar şiddetli değil. 2. vitese geçtiğimdeyse araç sorunsuz bir şekilde ilerliyor.
- Yola çıkarken D konumunda vites geçişlerinde sorun yaşamıyorum.

- Bir diğer problemim de motor arızasıyla ilgili görünüyor.

Bu sorunlara daha önce denk gelen veya bu konuda bilgisi olan var mı? Şu ana kadar birkaç servise danıştım ama net bir çözüm bulamadım. Düşünceleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Araç seçimi yaparken kafadan motor arızası işi çıkmazdı... Gariban Honda'nın keyfini sürmeye bak :D Ustalar bile çözemediyse gelip bize sövsene :p

Tüh, çok geçmiş olsun ama Honda ilginç araçtır. Motor arızası demişsin, belki otomat kertede sıkıntı olabilir mi? Gariban Honda'ya bunu yapmasınlar 👀