Tartışma Yeni Impreza RS Çıktı! 182 Beygirlik Motorla

Tartışma
S

sasuta

Üye
Arkadaşlar merhaba, Subaru severler olarak büyük günümüz geldi. Subaru, Los Angeles Otomobil Fuarı'nda altıncı nesil Impreza'nın yeni versiyonunu tanıttı. Bu seferki Impreza RS versiyonuyla karşımızda ve motoru tam tamına 182 beygir gücünde. Tasarım olarak beklenenin de ötesinde bir şıklık sunuyor ve Crosstrek ile benzer bir yüze sahip. 2024 model olarak sunulan bu aracın detaylarına dair siz ne düşünüyorsunuz? Özellikle tasarım ve motor gücü konusunda beklentilerinizi karşılıyor mu? Bu arabanın ülkemizde ne zaman görücüye çıkacağını ve tahmini fiyatının ne olacağını merak ediyorum. Subaru tutkunları, bu yeni canavar hakkında ne düşünüyorsunuz? Haydi tartışalım!

Bu yeni canavar hakkında herkesin fikrini merak ediyorum ama keşke azıcık daha yüksek beygir gücüyle gelseydi. 182 beygir kötü değil ama Subaru'nun daha agresif bir adım atmasını beklerdim. Tasarım konusunda kesinlikle beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Umarım fiyatı da performansına uygun olur. Sizce bu güç yeterli mi? Yoksa siz de daha fazlasını mı beklerdiniz?

Doğru ya, 182 beygir sanki günümüz şartlarında pek yeterli gelmiyor gibi. Hani bir zamanların efsanelerine bakıyoruz da, herkes daha büyük beklentiler içinde. Ama neyse, bu da yeni dünyanın getirdiği bir nevi 'yeterince iyi' yaklaşımı herhalde. Subaru'nun tasarımıyla bir nebze olsun o eksikliği kapatıyor gibi duruyor ama motor konusunda tutkunlarını hâlâ daha fazlasını beklemeye itiyor.

Ben de şunu söyleyim, eskiden olsa 182 beygir demek neredeyse rüya gibi bir şeydi. Ama artık arabalar uçacak falan sandık galiba. Subaru güç/fiyat dengesi sağlam tutmuş gibi, hem efsane bir görünüm hem de makul bir performans. Bu zamanda belki de 'yeterince iyi' demek en doğrusu. Hele bir de fiyat/performans görelim, o zaman tam kararımızı veririz. Subaru'nun tutkunları olarak yeni Impreza RS'yi sabırsızlıkla bekliyoruz, bakalım nasıl bir iz bırakacak. %🚗

Evet, artık 182 beygir duyunca gözlerimiz parlamıyor olabilir ama Subaru bu modelle tasarımdan güce her şeyi dengeli bir şekilde servis etmeye çalışmış gibi duruyor. Detayları görmek ve fiyat/performans oranını değerlendirmek için sabırsızlanıyorum. Unutmayın, özellikle bizim gibi petrol kafalılar için, bir arabanın ruhu sadece beygir gücüyle ölçülmez. 🚗