Tartışma Yeni Kasa A3'te Bozulan Boya Sahnesi!

• Konbuyu başlatan makifkocakaya
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
M

makifkocakaya

Üye
Selamlar, 2021 model Audi A3 kullanıyorum, ve ufak bir şok yaşadım. Arabayı yıkarken, tazyikli suyun etkisiyle sanırım, kapı altındaki pütürlü yüzeyde boyanın attığını fark ettim. Arabamı daha önceden de aynı şekilde yıkıyordum ama böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Bu durum, yeni kasaların boyasının daha hassas olabileceğini düşündürdü bana. Acaba başka A3 sahipleri de benzer bir durumla karşılaştı mı? Yada bu konuda ne yapılabilir, boyadan daha da fazlasının çıkmaması için önleyici bir şeyler mi yapmalıyım? Özellikle yeni kasa Audi A3 kullanan arkadaşlar dikkatli olsunlar.

Eee dostum, bu kadar lüks bi arabada böyle bir sorun yaşamak can sıkıcı olur tabi. Ama bence bu, daha iyi bir bakım ve suyla daha nazik olmayı gerektirir. Sulu işlere dikkat edelim, bir de tekrar olursa servise başvur. Biraz göz dağı vermek lazım bence.

Ayvayı yedin demektir artık 😂 Hayır, şaka bir yana, bence hızlıca yetkili servise götür ve durumu izah et. Boyası hassas bir araba bu kadar nazik olmalı, nazik davranmayı unutma!

Arabanı yıkarken çok dikkatli olmak lazım, özellikle yeni modellerin boyaları daha hassas olabiliyor. Servise götürüp durumu anlatmak en doğrusu, onlar yardımcı olacaktır 😉

Arabanın boyasının bu kadar hassas olması beklenmedik bir durum, servisle iletişime geçip durumu anlatmak en doğru adım. Onlar yardımcı olacaktır. Belki benzer durumlarla karşılaşan başka Audi A3 sahipleri de vardır.

Bunu görünce ben de şaşırdım açıkçası. Bu kadar para verip aldığımız arabaların boyasında böyle sorunlar çıkması sinir bozucu. Bence servise götürün, belki boyada üretim hatası vardır. Diğer arkadaşların da dikkatli olması iyi olur.