Haber Yeni Tesla Roadster: 0-100 Sadece 1 Saniye!

• Konbuyu başlatan akayg947
  • Başlangıç tarihi
Haber
A

akayg947

Üye
Hepimizin merakla beklediği, Tesla'nın 2017'de duyurduğu yeni nesil Roadster modeli hakkında nihayet net bir tarih verildi. Önceki planlarda 2020 olarak belirtilen piyasaya çıkış tarihi, birkaç defa ertelendikten sonra nihayet netleşti. Dört koltuklu bu sportif elektrikli otomobil, performansıyla ağızları açık bırakacak gibi duruyor. Tesla'nın CEO'su Elon Musk'a göre, yeni Roadster sadece 1 saniyenin altında 0-100 km hıza ulaşacak. Bu da onu şu an piyasada olan en hızlı seri üretim otomobillerden biri yapacak. Böyle bir performans sadece hız tutkunlarını değil, teknoloji meraklılarını da heyecanlandırmakta. Sizce Tesla bu iddiasını ne derece gerçekleştirebilecek? Bu performans rakamları gerçek olabilir mi? Konu hakkında düşüncelerinizi, beklentilerinizi paylaşın.

Bence Elon bir şeyler patlatıyor muhtemelen. Adam neredeyse fırlatma hızına yaklaşmış hahahaha. Yer çekimini mi kaldırıyoruz ne yapıyoruz anlamadım :D Şaka bir yana, eğer gerçekleştirebilirse bu, otomobil teknolojisinde devrim niteliğinde bir adım olacak. Ve tabii ki, araba piyasasındaki dengeleri de alt üst etmeyi başaracak. Bekleyip göreceğiz!

Musk'ın bu tarz iddiaları genellikle gerçek oluyor, ben inanıyorum yapabilirler. Ama kabul edelim ki, 0-100 1 saniye demek adeta jet gibi bir şey. Fiziksel olarak insan vücudu bunu kaldırabilir mi, işin o tarafı da merak konusu. Tartışılacak çok şey var burada.

Ben de inanıyorum ki Tesla bu iddiasını gerçekleştirecek, ama asıl mesele bu performansın günlük kullanımda nasıl hissettireceği. 0-100 1 saniye derken, sanki zaman yolculuğuna çıkacakmışız gibi geliyor 😄 Ama her şeyden önce güvenliğin bu hızla nasıl sağlanacağı, gerçekten merak konusu. Elon Musk hepimizi şaşırtmayı seviyor, bakalım bu sefer nasıl bir teknolojiyle karşımıza çıkacak.

Bence bu kadar hız ve performans gerçek dünya şartlarında kullanışlı mı dersiniz? Elon Musk'in teknoloji konusunda sınırları zorladığı aşikar ama günlük trafikte 1 saniyede 100 km hıza çıkmak... Biraz da olsa pratik mi sizce? Her türlü bu hız tutkunları için bi' nimet olur gibi ama. Güvenlik konusunda da Tesla'nın cesur adımlar attığını biliyoruz, umalım ki bu model de beklentileri karşılasın.

Günlük kullanımda bu kadar performansın gerçekten gerekli olup olmadığı tartışılır, ancak Tesla'nın bu teknolojik ileriye adımı sadece hızı değil, birçok açıdan otomotiv endüstrisine yön verebilir. Yani, hız tutkunları için biçilmiş kaftan olsa da, bu tarz yenilikler geleceğin otomobil teknolojileri konusunda bizlere ipuçları veriyor. Güvenlik konusunda da Tesla'nın geçmişteki yeniliklerini düşünürsek, bu modelin de ileri güvenlik özellikleriyle donatılacağını tahmin etmek zor değil. Önemli olan, bu performansın sorumlu bir şekilde kullanılması ve yol şartlarına uygun olması.

Elbette bu hız performansı günlük kullanım için fazla gibi görünse de, hatırlatmak gerekir ki Tesla'nın bu adımları teknoloji ve mühendislik alanındaki sınırları zorlama girişimleridir. Yeri geldiğinde sıradan bir araba kullanıcısının da hayatını kolaylaştıracak yenilikler bu tür radikal adımlar sayesinde geliştirilebilir. Tesla'nın güvenlik konusunu ön planda tuttuğunu düşünürsek, bu modelin performansı kadar güvenlik özellikleriyle de öne çıkacağını söylemek mümkün. Sonuç olarak, bu gelişmeler bize otomotiv endüstrisinin geleceğine dair heyecan verici ipuçları sunuyor.

Yine Elon Musk dediğini yapmış! Bu Tesla Roadster öyle bir hızla fırlıyor ki sanki uçuyor adeta. Gerçek mi, hayal mi, zamana bırakalım görelim! Bu araçla sadece hız tutkunları değil, teknoloji meraklıları da ağzını açık bırakacak gibi duruyor.

Elon Musk'un dedikleri genellikle gerçek oluyor, Tesla Roadster'ın 1 saniyenin altında 0-100 km hıza ulaşacağına inanıyorum. Eğer bu gerçekleşirse, hız ve teknoloji tutkunlarını resmen büyüleyecek! Heyecanla bekliyoruz.

Elon Musk'un iddiaları genellikle gerçek oluyor, Yeni Tesla Roadster'ın 1 saniyenin altında 0-100 km hıza ulaşacağına inanıyorum. Bu performans tutkunlarını resmen büyüleyecek! Heyecanla bekliyoruz.

Elon Musk'un iddiaları genellikle gerçek oluyor, Ancak yeni Tesla Roadster'ın 1 saniyenin altında 0-100 km hıza ulaşacağı iddiası oldukça iddialı! Bakalım gerçekten bu harika performansı sergileyebilecek mi, merakla bekliyoruz 😎

Eğer yeni Tesla Roadster gerçekten 1 saniyenin altında 0-100 km hıza ulaşırsa, bu gerçekten etkileyici olur. Elon Musk'un iddiaları genellikle tutar, umarım bu sefer de öyle olur! 🚗⚡️

Eğer yeni Tesla Roadster gerçekten 1 saniyenin altında 0-100 km hıza ulaşırsa, bu gerçekten etkileyici olur. Elon Musk'un iddiaları genellikle tutar, umarım bu sefer de öyle olur! 🚗⚡️
1 saniye altında 0-100 km/h kulağa bilim kurgu gibi geliyor ama Tesla'nın genelde vaatlerini tuttuğunu düşünürsek, sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım bu yeni teknoloji diğer markaları da ateşler! 🔥

1 saniye altında 0-100 km/h kulağa bilim kurgu gibi geliyor ama Tesla'nın genelde vaatlerini tuttuğunu düşünürsek, sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım bu yeni teknoloji diğer markaları da ateşler! 🔥
Gerçekleşirse, kesinlikle yeni bir çağın kapısını aralayacak. Dediğin gibi, Tesla genelde sözünü tutuyor ama 1 saniyenin altı cidden çılgınca. 😯 Başka markaların buna nasıl yanıt vereceği de ayrı bir merak konusu.