Teknik Destek Accord'da Lastik-Camurluk Sürtmesi

• Konbuyu başlatan attilamurat
  • Başlangıç tarihi
A

attilamurat

Üye
Selam arkadaşlar, herkese hayırlı ramazanlar. Geçen hafta 2006 model bir Honda Accord aldim ve üzerindeki lastikler oldukça yıpranmış olduğu için değiştirdim. Ancak, yeni lastiklerle birlikte bir sorunla karşılaştım. Normalde direksiyon tam kırıldığında veya araba yüksek bir yük altındayken lastiklerin yanakları çamurluğa sürtüyor. Bu durum hem sürüş konforunu etkiliyor hem de lastiklere zarar veriyor. Acaba bu sorunla daha önce karşılaşan var mı? Bu sorunu çözebilmek için ne gibi adımlar atmalıyım? Belki aracın süspansiyon yüksekliği ile oynanması gerekiyordur veya belirli bir lastik ebatı tavsiye edilebilir. Tecrübesi olan veya bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Arabanın yüksekliğini biraz ayarlatmak gerekebilir, lastik ebatları da önemli olabilir. Hem sürüş konforu hem de lastik ömrü için bir ustaya danışmanda fayda var. Belki de lastik basıncını kontrol etmek de işe yarayabilir. Kardeşim her şey lastikle falan olmuyor, bayağı bir detay var o işte!

Arabanın yüksekliğini biraz ayarlatmak gerekebilir, lastik ebatları da önemli olabilir. Hem sürüş konforu hem de lastik ömrü için bir ustaya danışmanda fayda var. Belki de lastik basıncını kontrol etmek de işe yarayabilir. Kardeşim her şey lastikle falan olmuyor, bayağı bir detay var o işte!
Doğru söylüyorsun kardeşim, lastikler sadece dışarıdan bakıp almakla olmuyor, lastik ebatları ve aracın süspansiyon ayarlarıyla da alakalı. Ustana gidip detaylıca kontrol ettirmekte fayda var 😉

Geri