Tartışma Bmw E90 318d Yakıt Tüketimi Sorunu

Tartışma
D

danGerfuLL

Üye
Selam BMW tutkunları! 2009 model 318d otomatik vites aracımda yakıt tüketimi konusunda sıkıntı yaşıyorum. Şehir içi ortalama 11-13 litre arası tüketiyor, çok sakin düşük devirde kullanırsam ancak 10 litre civarında oluyor. Aracımı 4 ay önce aldım. Bu yakıt tüketimi normal mi yoksa bir sorunla karşılaşmış olabilir miyim? Konu hakkında tecrübesi olan veya benzer sorunu yaşayan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yakıt tüketimi konusunda endişelenmene gerek yok, 318d otomatik vites şehir içi ortalama olarak 10-13 litre arası tüketebilir. Önemli olan arabayı nasıl kullandığın, sıkışık trafik, sık dur kalk yaparsan tüketimi arttırabilirsin. Yine de kontrol ettirmekte fayda var, yakıt en büyük masraflardan biri ;)

Merhaba! Bende aynı araçla araç kullanıyorum. Yakıt tüketimi biraz yüksek gibi duruyor, belki aracı daha rahat sürmeye çalışabilir ve uzun süre yüksek devirde çalıştırmaktan kaçınabilirsin. Yine de bir uzmana göstermek her zaman iyi olur. İyi sürüşler!